Tilos Danışmanlığı

Size destek olmaya bayılıyoruz! 😊

Doğrusal projelerinizi
yönetiyoruz

TILOS bir doğrusal planlama yazılımıdır. Özellikle metro hattı, yol, köprü, boru hattı gibi mesafenin önemli olduğu projelerde kullanılır. TILOS Danışmanlığı ile doğrusal projelerinizi yönetmek için sizlere uygun çözümler sağlıyoruz.

Ms Project, Primavera, Powerproject tarzı çözümlerle binlerce satırlık aktiviteler arasında özellikle lineer projelerinizi yönetilebilmesi çok zor. En basit ifadeyle birbirini metrelerce, kilometrelerce tekrar eden aynı işler var. Normalde diğer çözümlerle kalem bazında yaptığımız iş öncelikliyken TILOS bir önceliği de uzunluk eksenine veriyor. Hal böyle olunca dünyada diğer hiçbir çözümün veremediği iki sorunun cevabını TILOS ile kolaylıkla verebiliyoruz:

X. km'ye ne zaman tamamlıyoruz? Şu an hangi km'lerde ne işler yapıyoruz?

TILOS Danışmanlığını
Nasıl Veriyoruz?

Projelerde TILOS kullanacak kişi bazen bulanamayabiliyor. Bu gibi durumlarda biz ihtiyaca bağlı olarak projeye yerinde ya da uzaktan tam ya da belirli zamanlarda bir planlama mühendisi gönderebiliyoruz. Yine aynı şekilde ihale dönmeleri gibi daha kısa zamanlı işlerde yalnızca proje bazlı paydaşlarımıza destek olabiliyoruz. Bu şekilde hem yazılım satın alma maliyetleri ile uğramıyor hem de her zaman destek alabileceğiniz bir TILOS danışmanına ekibinizde yer verebiliyorsunuz.

Lineer Projelerinizde TILOS Kullanmaya
Başlamanız İçin Özet 5 Çarpıcı Neden

 1. Projelerinizi Çizerek Planlayın
  TILOS, kritik yol metadolojisiyle desteklenen, lokasyon ve üretim kısıtlarıyla güçlendirilmiş. Mesafe ve zaman diyagramlı güçlü bir grafiksel arayüzdür. Tüm proje için çizdiğiniz aktiviteler hem ekranda tek sayfada görüntülenebilirken hem de Mesafe – Zaman diyagramına girdiğiniz veriyi otomatik olarak Gannt Chart'a dönüştürebilirsiniz.
 2. Diğer Proje Yönetim Yazılımlarıyla Entegrasyon
  TILOS direkt olarak Ms Project, Oracle Primavera, Excel ve Powerproject ile entegre olabilir, veri alabilir ve veri gönderebilir. Böylelikle daha hızlı ve kapsamlı bir planlama yapabilirsiniz.
 3. Planlama Hatalarını Minimize Edin
  Çakışma Algılama (Clash Detection) ile ekiplerinizin arasındaki mesafeyi belirleyebilir, olası bir çakışma durumunun nerede olacağını tespit edebilir ve engelleyebilirsiniz.
 4. Doğrusal Planlama İmalatlarına Uygun Planlama Modelleri
  TILOS mesafe degerleri üzerinden isinizdeki tüm degişkenleri hesaplar. Örnegin; her 0.55 metrede bir travers koyulan bir demiryolu inşaatında, aktivitenin mesafesine bağlı olarak kaç adet travers ve bunları taşımak için kaç adet vagona ihtiyacınız oldugunu hesaplatabilirsiniz.
 5. Tüm Projeyi Tek Bir Kağıt Üzerinden Yönetmek Hayal Değil
  TILOS mesafe bazlı bir yazılım olduğu için bir A3, A4 çıktısı üzerinde tüm projelerinizdeki aktivitelerin durumlarını gözlemleyebilirsiniz. Diğer yazılımlarda çıkan yüzlerce, binlerce sayfa çıktı yerine TILOS'da projede ne durumda olduğunuzu hızlıca tek bir kağıt üzerinden gözlemleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Evet. Tilos Eğitimi sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

En büyük farkı doğrusal planlama yapabiliyor olması. Diğer yazılımlarda aktivitleri Finish to Start, Start to Start, Start to Finish, Finish to Finish gibi farklı modellerle bağlamamız aralarında koyabileceğimiz tek ilişkiyken TILOS ile ilave bir parametre olarak mesafesel ilişki de söz konusu.

Otoyol: Makyol, ENKA, Skanska, STFA, EKO, Bechtel, Hill International

Metro Hattı: Doguş, Metro İstanbul, Kalyon, Gülermak, Astaldi, Siemens,

Boru Hattı: TANAP, Nabucco, Tekfen, Alarko, Nacap, Gasprom, TOTAL, Worley Parsons

Demir Yolu: Nurol, Yapıray, Yapı Merkezi, Alstom, Bombardier