Asta Powerproject

3. Boğaz Köprüsü'nün yanında Siemens, Kalyon, Makyol, Doğuş, Cengiz gibi enlerin tercihi 😊

Asta Powerproject

Avrupa'nın pazar lideri olan Asta Powerproject, geçtiğimiz yıllardan ismini Asta Powerproject'den Powerproject olarak değiştirmiştir. İngiltere menşeli yazılım proje yönetim çözümleri arasında kolay kullanımı ve esnek planlama bakış açısıyla ön plana çıkmaktadır.

Kullanımı Kolay Proje Yönetim Yazılımı

Powerproject, Office çözümlerine benzer arayüzü ile kullanıcı dostu bir lisans çözümüdür. Kullanıcıların eğitimleri sistemi rahatlıkla kullanabildikleri gözlemlemektedir. Bununla birlikte Powerproject excel ile rahat entegre olabilmekte, kopyala yapıştır ile excel’den sisteme, sistemden excel’e rahatlıkla bilgi akışı sağlayabilmektedir.

Ücretsiz Notlar

Hazırladığımız case'ler ve p6 notlarını fırsat buldukça blogumuzda paylaşıyoruz.

Asta Powerproject

Kullanmak İçin 3 Neden

Gelir-Gider Yönetimi

Powerproject yalnızca zamanı yöneteceğiniz bir yazılım değildir. Powerproject kullanarak aynı zamanda proje maliyetleri ile birlikte gelir kalemlerinizi de gözlemleyip projenize ait Nakit Akışınızı rahatlıkla inceleyebilir hatta yönetebilirsiniz. Proje yönetim yazılımları arasında Powerproject bu özelliği ile benzersizdir.

Kaynak Modellemeleri

Kaynak ve maliyet modellemeleri Powerproject'in en güçlü olduğu alandır.Maliyet ve kaynak modelleme imkanı sunmaktadır böylece daha esnek ve gerçekçi projeler elde edebilirsiniz. Maliyetinizi direkt atayabilir veya kaynak ile maliyetlendirme yapabilirsiniz. Bunları modelleyip vadeli ödemelerini dahi Powerproject'e girebilirsiniz.

Birim Fiyat Analizleri

Powerproject kaynaklarınızı yönetebileceğiniz ve şirketinize ait kaynak kütüphanelerinizi oluşturabildiğiniz bir çözümdür. Mesela 1 m2 boya işi için kaç litre boya, kaç adet usta gerekir gibi analizleri sisteme bir kere atıp kaydetmeniz yeterlidir. Sonrasında değişen iş miktarlarına göre kişi ve ekipman otomatik hesaplanabilir.

Kolay İş Programı

Asta Powerproject ile projelerinizde rahatlıkla iş programı hazırlayabilirsiniz. Aynı zamanda yazılım Zaman Yönetimi, Kaynak Yönetimi, Süreç Yönetimi, Maliyet Yönetimi, Risk Yönetimi gibi başlıklar için de sizlere çözümler sunar.

Eğer adam-saat odaklı iş programları bazen sizlere yetersiz kalıyorsa, iş programlarına ekleyebileceğiniz özel makrolarla kendinize has kaynak ve maliyet modellerini sisteme entegre etmek istiyorsanız Powerproject sizin için uygun çözüm olabilir.

Asta Powerproject BIM

BIM Çözümleri ve iş programı yazılımları arasında entegrasyon son yıllarda oldukça konuşulan konulardan bir tanesi. Anlık yapılan işlerin görsel olarak da görüntülenemebilmesi ise Powerproject BIM modülü içinde oldukça kolay. Projenizin IFC formatında hazırlanmış çizimi ile iş programının senkronize edilmesi sonrasında iş programında yaptığınız değişikliklerin proje üzerindeki etkilerini anlık görüntüleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Powerproject aslında oldukça kullanımı kolay bir yazılımdır. Özellikle ofis programlarını kullananlar ve Ms Project’e aşina olanlar için öğrenilmesi zor değildir. Yalnızca dikkat edilmesi gereken bir nokta var ki kaynak modellemesi, birim fiyat analizleri, nakit akışı gibi konular yalnızca Powerproject’de bulunmakta olduğunda uygulamalı bir eğitim gereklidir.

Powerproject içinde birçok lisans tipini barındırıyor. Bunlar arasında en sık kullanılan Client versiyondur. Birçok planlamacının aynı iş programını yönetmesine imkan tanıyan yazılım ise Enterprise’dır. Bunların haricinde Server lisansı, web’den veri girişine imkan veren WebAcces, adam saatlerin girilmesini sağlayan Timesheet, BIM, Risk Analizi ve mobilden veri girişine izin veren Site Progress’dir. Lisans tiplerini projenizde konumlamak için bizden destek alabilirsiniz.

Yazılımı deneme sürümünü kullanabilmeniz için bize mail atmanız yeterlidir. Deneme sürümü yükleme etapları dokümanımızla birlikte kısa sürede size dönüş sağlayabiliriz.