MS Project Danışmanlığı

Size destek olmaya bayılıyoruz! 😊

Dünyada en çok
kullanılan PM yazılımı

Ms Project dünyada en çok kullanılan proje yönetimi ve iş programı hazırlama yazılıdır. Ms Project Danışmanlığı hizmetlerimiz ile size Proje Yönetim taleplerinizde yardımcı olmayı hedefliyoruz.

Bir Microsoft çözümü olan Ms Project özelikle kullanım kolaylığı ile rakiplerinden ayrılır. Ayrıca bir office çözümü olması dolayısıyla da word, excel, outlook, powerpoint gibi sürekli kullandığınız birçok ofis yazılımı ile entegre çalışır.

Danışmanlık Modellerimiz

Projelerinizde ihtiyacınız olan Ms Project İş Programı talepleriniz için dilerseniz proje bazlı sizlere destek verebilir, dilerseniz uzaktan talep bazlı da çalışabiliriz. Ayrıca ihale zamanlarında da iş programı ile birlikte birçok İhale Dosyası Hazırlama ve Metraj ve Keşif Hizmetleri gibi birçok hizmeti bir paket halinde sunuyoruz.

Ms Project Danışmanlığı
Almak Size Ne Sağlar?

En başta proje yönetiminin ana parametrelerini bütçe, kaynak, süreç, risk gibi ana etmenlerinizi yönetmenize olanacak sağlar. Öyle ki binlerce işin aynı anda yapıldığı bir projede hangi işin hangi işi nasıl etkilediğini ilgili mühendis ayrıca tekil şekilde hayal edebilirken aynı anda hepsinin çalıştığı, bazılarının geç kaldığını, bazılarının da beklenilenden hızlı gittiğini, bazılarında hedef bütçenin altındayken bazılarında üstünde olunduğu durumlarda ve anlık olarak bu gibi durumların da değiştiği düşünüldüğünde aynı anda hepsini yapabilmek bir yazılım kullanmadan mümkün değildir?

Ms Project'inCevap Verdiği Sorular

 • Projede neredeyiz, ilerde miyiz, geride miyiz?
 • Hedef maliyetlerimi aştım mı?
 • Hangi işlerim için ne kadar adam saat harcadım?
 • Kaynak kullanımlarımın işlerim ile ilişkisi nedir?
 • Kim hangi işten sorumlu?
 • Projenin zamansal tasarrufu için hangi işlere öncelik vermeliyim?
 • Organizasyonel olarak işlerin bağlantısı (network diyagram) nedir?
 • Proje revize edildiğinde maliyet artışlarım ve ile iş için zaman talebimi nasıl yapabilirim?
 • Şantiyede taşeronlarımızın performansını nasıl ölçelerim?
 • Proje durumunu iş veren ve merkez ofis yöneticilerine nasıl raporlarım?
 • Nasıl hızlıca, kolay bir şekilde iş programı hazırlarım?

Sıkça Sorulan Sorular

Evet. Dilerseniz Ms Project Eğitimi sayfasından detaylı bilgi alabilirsiniz.

5 Yılın üzerinde deneyimi olan Planlama Mühendisi arkadaşlarımız hem iş veren tarafında, hem danışman tarafında ayrıca ilgili yazılımların distribütörleri içinde de uzun yıllar çalışmışlardır. Ağırlıklı olarak İnşaat Mühendislerinden oluşan ekibimizin birçok üyesi ayrıca Yapı İşletmesi yüksek lisansı yapmış. günümüzde de birçok üniversitenin yüksek lisans programlarında proje yönetimi alanında dersler vermektedirler.

Tabii. Bu tarz taleplere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Sizden yalnız ne tarz bir proje istediğiniz ve nerede kullanacağınız hakkında ufak bir bilgilendirme maili rica ediyoruz.

Burada önemli konu Ms Project kullanacak kişi sayısı. Çözümü birden fazla paydaş kullanacak ve aynı proje üzerinde çalışmaları gerekecekse (Özellikle büyük projelerde ve merkez ofis ve şantiyenin entegre olması gerektiği durumlarda) Professional sürümü daha mantıklı bir çözümken yalnız bir kişi planlamadan sorumlu olacaksa Standart sürüm ihtiyaca karşılık verecektir.

Project Online, yalnızca Ms Project yazılımının online hali gibi kesinlikle düşünülmemelidir. Microsoft Project Online ile Ms Project’i online olarak kullanabilmenin yanında Agile Dönüşüme öncülük etmeye, projede akışlar oluşturmaya, projenin paydaşlarının da proje yönetiminin bir parçası olmasına olanak sağlıyor.