Revit Eğitimi

Size destek olmaya bayılıyoruz! 😊

Tasarımlarınıza bir boyut
daha katın

Autocad’in bize sağladığı genellikle 2 boyutlu bir sonraki evresinde 3 boyutlu tasarımlara Revit Kursu bir boyut daha katabilmeniz adına bir eğitim tasarladık.

Türkiye’de Revit bilen mimarlarımızın yapabileceklerine Revit Danışmanlığı sayfamızda bahsetmiştik. Revit bilen mimar ya da mühendis olmanız için sektörde danışman olarak da çalışan bildikleri yalnızca teorik olmayan arkadaşlarımızdan oluşan bir takım ile sizin için bir konsept hazırladık.

Teoride teori ile uygulama arasında hiçbir fark yoktur ama uygulamada vardır.

Revit Kursu Fiyatları

Revit kursu fiyatı kapsama göre değişkenlik göstermektedir.
Eğitim için kendi kişisel bilgisayarınızı getirmeniz rica olunur.
Kurumsal eğitim talepleriniz için lütfen bize ulaşın.

Revit Bu Kadar
Önemli Mi?

Revit bu kadar önemli özellikle inşaat sektöründe BIM’in geleceği düşünüldüğünde Revit daha da önemli hale gelecek. BIM Nedir, Ne Değildir? Adlı yazımızda bahsettiğimiz proje tasarımlarının dijitalleştirilmesi ne kadar önemliyse BIM’de o kadar önemli hatta addettikleri düşündüğünde daha önemli bile diyebilirim. Revit’i yalnızca 3 boyutlu bir tasarım aracı olarak da düşünmememiz gerekiyor zira Revit yalnızca bu özelliği ile kullanıldığında Autocad’in 3 boyutlu versiyonundan öteye gidemiyor.

Revit proje tasarımının veri birlikte çalıştığı bir sistem. Daha önce yalnızca duvar adını verdiğimiz çizim elemanına revit ile malzeme, maliyet ve özellik atayabilecek duruma geliyoruz.

Ayrıca tüm disiplinlerin ortak çalışma dosyalarında çalışmasına olanak sağlayan Revit özellikle çağımızda birçok paydaşın projeye dahil olduğu günümüzde bir lüks değil zorunluluk.

revit2
Revit

Eğitim Programımızda
Neler Var?

  • Projenin 3 boyutta tasarlanması
  • Projenin render’lanarak görsel zenginliğe ulaştırılması
  • Otomatik kesitlerin, planlar ve metrajların ihtiyaca göre özelleşebilecek şekilde alınması
  • Revit çizim programı ile arazi modelleme, ışık ayarları, kütüphane yükleme, iç mekan render, metraj hesabı, ölçülendirme, ölçekli çıktı alma, ölçü ayarları, ölçü verme, kolon şeması, şablonlar, vray, 3 boyutlu kesit, 3d section box, 3d max export gibi önemli konuların kullanımı ve faydaları
  • Komutlar ile tasarım süreçlerinizin veriminin nasıl arttırılacağı
  • Revit’de kütüphane neden çok önemli ve nasıl kullanılmalı?

Sıkça Sorulan Sorular

Revit bir 3 boyutlu yazılım aracıdır, disiplinler arası çalışmayı ve IFC teknolojisi ile tasarımı yapısal olarak anlamlandırmayı hedefler.

Revit son kullanıcı lisans fiyatlarına Revit Yıllık Abonelik Fiyatları sayfasından bakabilirsiniz. Kurumsal satın alımlar için bizden destek isteyebilirsiniz.

Minimum sistem gereksinimleri için ilgili sayfadan yararlanabilirsiniz. Revit Minumum Requirements

Şahsi önerimiz yeni bir satın alım yapacaksanız direkt olarak minimum gereksinimlerin üzerinden bir bilgisayar & laptop almamanız yönündedir.

3Ds Max özellikle tasarım ve animasyon için kullanılan biz yazılımken Revit tasarım ve mühendislik için kullanılmaktadır.