İş Programı Danışmanlığı

Size destek olmaya bayılıyoruz! 😊

İş Programı Danışmanlığı

Proje yönetimi süreçlerinizin kalitesini artırıyoruz

İş Programı Danışmanlığı özellikle projenin iş programı yükünün hafifletilmesi adına verdiğimiz hizmetlerin adıdır. Planlama çok geniş bir kapsam şüphesiz. Konusunda yıllardır uzman danışmanlarımızla proje yönetimi süreçlerinizin kalitesini arttırmak için Proje Yönetimi konusunda Yüksek Lisans seviyesinde dersler veren Planlama Mühendislerimizle biz hazırız.

İş Programı Danışmanlığı
Hangi Modellerle Sunuyoruz?

Danışmanlık talepleri bize farklı şekillerde gelebiliyor. Bazen yerinde tam zamanlı bir adam çalıştırmamız istenerek bir nevi projenin planlama kısmı bize atanmış olunuyor. Bazen de yalnızca haftanın belirli günlerinde projenin içinde ya da uzaktan proje iş programı danışmanlığını yapmamız isteniyor. Son olarak özellikle ihale zamanlarında ihale iş programı tarafında desteğin bizim tarafımızdan belirlenmesi isteniyor bu gibi durumlarda da yerinde ya da uzaktan ilgili firma teknik personelleri ile birlikte çalışarak iş programını hazırlıyoruz. İş programı hizmeti sunarken Primavera, Ms Project, Excel, TILOS ve Asta Powerproject gibi birçok çözüm kullanabiliyoruz.

Hangi Hizmetleri
Sunuyoruz?

 • İş Programı Hazırlama
 • Kritik yol methodu ile planlama (Primavera, Ms Project, Powerproject)
 • Doğrusal planlama (TILOS) ile iş programı hazırlanması
 • İş kırılım yapısının oluşturularak detaydan en genele proje durumunu farklı şekillerde görülerek yönetebilmesi
 • Projenin kayıt altına alınarak (baseline) daha sonra gelen iş veren revize taleplerince uzayan projelerin mukayeseli savunmaları için iş gecikmelerinin hazırlanması
 • Taşeron, Kaynak, Bütçe gibi farklı filtreler kullanarak giderlerin modellenmesi ve yönetimi
 • Kullanılan kaynak miktarlarının analizi
 • Proje devam ederken projede ne aşamada olduğumuzun datalarını girerek anlık sonuç raporlarının ve mevcut sapmaların çıkarılması
 • Rol atayarak kimin hangi işten sorumlu olduğunun tespitinin yapılması
 • Hangi aşamadayız? Projenin neresindeyiz? Proje ne zaman bitecek? Gibi soruların raporlama ile sunulması
 • BIM Danışmanlık Hizmetleri ile 7 boyutlu proje yönetimi

Sıkça Sorulan Sorular

Oracle Primavara P6, Ms Project, TILOS Linear Project, Powerproject (Eski adı Asta Powerproject) iş programı hazırlarken kullandığımız çözümler. Ayrıca özel excel şablanlarımızla da yazılımları entegre çalıştırıyoruz.

Hayır yok. Eğer yeterli kalifiyede teknik personel bulunduruyorsanız bizim yokluğumuzu o arkadaşımız tamamlıyor demektir. Fakat yalnızca planlama konusunda yıllardır çalışan uzmanlarımız hemen zaman, hem maliyet anlamında sizin için bazı durumlarda daha efektif bir seçenek sağlayabilir.

İnşaat sektöründe daha yoğun çalıştığımız için genellikle firmamızda planlama danışmanları inşaat mühendislerinden oluşuyor.

Olunabilir. Önemli olan metadolojiye ne kadar hakim olduğunuz ve bu alanda ne kadar emek verdiğiniz.

Planlamayı öğrenmeye metadolojiden başlamak gerekiyor. Sektörde gördüğümüz ve ilerleyen yıllarda da sıkça göreceğiniz X Çözümü Danışmanlarının çoğu yalnızca çözümün operatörlüğünü yapıyor. Önemli olan o çözümle neyin, nasıl yapıldığı değil. O çözümün projede hangi problemi, nasıl çözdüğü ve getirdiği yaklaşımdır. Bu alanda bir vizyon elde etmek için Proje Yönetim prensiplerini araştırarak çalışmalara başlayabilirsiniz.

Bu sektörün gelişmesi için elimizden geleni yapacağız. Çağrıldığımız her yere programımız uygun olduğu müddetçe ücretsiz olarak gidip eğitim verme sözü veriyoruz.